WLS27CW850DSQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WORK LIGHT STRIP 850MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLS27CW850DSQ PDF
Type Description
Series:WLS27
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2400lm
Current - Test:920mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP66, IP67, IP69K
Size / Dimension:27.00mm Dia
Height:923.00mm