CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB 3150K WARM WHT SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CVM-27-31-95-36-AB00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CVM Studio
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3150K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:11500lm (Typ)
Current - Test:4.2A
Temperature - Test:100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:76 lm/W
Current - Max:4.2A
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:31.50mm L x 31.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):26.50mm Dia