AB-FC024UA-19700-XA2
Description
UVA LIGHT STRIP, IP65, 24V, 60LE
DataSheet
AB-FC024UA-19700-XA2 PDF
Type:LED Module
Color:Ultraviolet
CCT (K):-
Wavelength:398nm (395nm ~ 400nm)
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:15lm
Current - Test:830mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:1.5 lm/W
Current - Max:4.16A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:IP65
Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W