BP3200-C-F-24
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
LED ENGINE P3200 6500K 24" STRIP
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
BP3200-C-F-24 PDF
Type Description
Series:Peninsula P3200
Package:Tube
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:618lm
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:609.60mm L x 21.10mm W
Height:15.20mm