GW KAJRB2.EM-SUTQ-30H4
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED 3000K WHITE CHIP ON BOARD
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
GW KAJRB2.EM-SUTQ-30H4 PDF
Type Description
Series:SOLERIQ® E30
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:3170lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):44V
Lumens/Watt @ Current - Test:101 lm/W
Current - Max:1.08A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:30.00mm L x 30.00mm W
Height:1.25mm
Light Emitting Surface (LES):23.00mm Dia