SI-B8T11125001
Description
LED MOD 4000K 1440LM 80CRI
DataSheet
SI-B8T11125001 PDF
Type Description
Series:LAM-SQ30B
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1440lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):15.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:134 lm/W
Current - Max:900mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:145°
Features:With Connector
Size / Dimension:259.00mm L x 250.00mm W
Height:6.70mm