CL1630NWP
Manufacturer
Dialight
VIGOR # :
Description
CL1 630MM NW IP RATED
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CL1630NWP PDF
Type Description
Series:CL1
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:350mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP67
Size / Dimension:630.00mm L x 20.00mm W
Height:12.80mm