SI-B8R11225001
Description
LED MOD 5000K 1540LM 80CRI
DataSheet
SI-B8R11225001 PDF
Type Description
Series:Finger-SQ30B
Package:Box
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1540lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):15V
Lumens/Watt @ Current - Test:147 lm/W
Current - Max:900mA
Features:With Connector
Size / Dimension:259.00mm L x 250.00mm W
Height:5.80mm