7007-PL000-K
Description
LIGHT MOD LIGHT MOD AMBER
DataSheet
7007-PL000-K PDF
Type Description
Series:Endor Star™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:Amber
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:700mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:20.20mm Dia
Height:3.58mm