SI-B8P101250WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED MODULE SQUARE SQ64B
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8P101250WW PDF
Type Description
Series:Finger-SQ64B
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1270lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):11.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:158 lm/W
Current - Max:1.6A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:259.00mm L x 250.00mm W
Height:6.70mm