L2C5-35801202E0600
Description
LED COB 3500K 80CRI WHITE
DataSheet
L2C5-35801202E0600 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:949lm (Typ)
Current - Test:200mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:138 lm/W
Current - Max:400mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:12.00mm L x 15.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):6.00mm Dia