SI-B8R10125001
Description
LED MOD 5000K 1400LM 80CRI
DataSheet
SI-B8R10125001 PDF
Type Description
Series:Finger-SQ64B
Package:Tray
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1400lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:167 lm/W
Current - Max:1.6A
Features:With Connector
Size / Dimension:259.00mm L x 250.00mm W
Height:6.70mm
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CL830W
CL830W
830MM WHITE