LZ1-10A100-0A45
Manufacturer
LED Engin
VIGOR # :
Description
LED EMITTER AMB 105NM STAR MCPCB
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LZ1-10A100-0A45 PDF
Type Description
Series:LZ1
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:Amber
CCT (K):-
Wavelength:590nm
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:84lm (75lm ~ 93lm)
Current - Test:1A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.6V
Lumens/Watt @ Current - Test:32 lm/W
Current - Max:1.2A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:76°
Features:-
Size / Dimension:19.90mm Dia
Height:4.50mm
Light Emitting Surface (LES):3.20mm Dia