BXIB-L0554A-50E2500-A-13
Description
LED PLUG N PLAY 21.8 5000K 2500L
DataSheet
BXIB-L0554A-50E2500-A-13 PDF
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:2300lm (Typ)
Current - Test:500mA
Temperature - Test:40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):31.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:146 lm/W
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:240°
Features:-
Size / Dimension:554.00mm L x 25.00mm W
Height:19.00mm
Light Emitting Surface (LES):508.80mm L x 25.00mm W