CDS615RGBSIP
Manufacturer
Dialight
VIGOR # :
Description
CDS615 RGB SPOT OPTIC IP67
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CDS615RGBSIP PDF
Type Description
Series:CD
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:627nm Red, 530nm Green, 447nm Blue
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:350mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:615.00mm L x 50.00mm W
Height:28.00mm