GW KAGHB2.CM-RPRQ-35S3-T05
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED COB SOLERIQ 3500K SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
GW KAGHB2.CM-RPRQ-35S3-T05 PDF
Type Description
Series:SOLERIQ® S 13
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1210lm (1120lm ~ 1300lm)
Current - Test:350mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:99 lm/W
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.55mm
Light Emitting Surface (LES):13.20mm Dia