SSP-FSD8DSY-12V3
Description
LED STRIP FLEX YELLOW 12V
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SSP-FSD8DSY-12V3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:LED Engine
Color:Yellow
CCT (K):-
Wavelength:590nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:150mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V