SI-B8T102280WW
Description
LED MOD 4000K 1370LM 80CRI
DataSheet
SI-B8T102280WW PDF
Type Description
Series:LT-H282A
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1365lm (Typ)
Current - Test:300mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:133 lm/W
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 24.00mm W
Height:5.80mm