BXIB-L1092A-35G3000-A-13
Description
LED PLUG N PLAY 43" 3500K 3000LM
DataSheet
BXIB-L1092A-35G3000-A-13 PDF
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:2660lm (Typ)
Current - Test:500mA
Temperature - Test:40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):42.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:124 lm/W
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:240°
Features:-
Size / Dimension:1092.00mm L x 25.00mm W
Height:19.00mm
Light Emitting Surface (LES):1041.00mm L x 25.00mm W