7007-PW835-K
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED ENDOR STAR MODULE WHT
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
7007-PW835-K PDF
Type Description
Series:Endor Star™
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:225lm (Typ)
Current - Test:350mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):85 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:19.90mm L x 19.90mm W
Height:3.58mm
Light Emitting Surface (LES):10.68mm Dia