A006-E2740-35
Description
LED MOD LUXSTRIP II 4000K 75CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
A006-E2740-35 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:LED Engine
Color:-
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:-
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:-
Height:-
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SPHWHAHDNK27YZU3D1
SPHWHAHDNK27YZU3D1
LED WHITE COB LC040D
LTPL-M13706ZS40-T0
LTPL-M13706ZS40-T0
LED COB CCT 4000K
SI-B9U111550WW
SI-B9U111550WW
LED MOD 3500K 1120LM 90CRI
1812Y2500273JXR
1812Y2500273JXR
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1812
AMPMDDB-35.0000T3
AMPMDDB-35.0000T3
MEMS OSC XO 35.0000MHZ CMOS SMD
RECHARGEABLE BATT MODULE 12VDC