LD CQAR-AQAR-2-L1-700-R33-XX
Description
LED OSLON SQ BLUE 450NM SMD
DataSheet
LD CQAR-AQAR-2-L1-700-R33-XX PDF
Type Description
Series:OSLON® Square
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Blue
Wavelength:450nm (Typ)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:2A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)