LT H9GP-JZKZ-26-1-350-R18-Z
Description
LED OSLON BLACK GRN 528NM 3SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LT H9GP-JZKZ-26-1-350-R18-Z PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Green
Wavelength:528nm (513nm ~ 543nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:75 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:87lm (61lm ~ 112lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:90°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1515 (3838 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.152" L x 0.152" W (3.85mm x 3.85mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)