GT CS8PM1.13-LQLU-26-1-350-B-R18
Description
LED OSLON SSL SMD
DataSheet
GT CS8PM1.13-LQLU-26-1-350-B-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Green
Wavelength:528nm (513nm ~ 543nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.091" (2.31mm)