GT DASPA1.13-GRGT-26-LP-100-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS P 5
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
GT DASPA1.13-GRGT-26-LP-100-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® P 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Green
Wavelength:525nm (Typ)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:74 lm/W
Current - Max:250mA
Luminous Flux @ Current/Temperature:24lm (21lm ~ 26lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1009 (2622 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.31mm)