LT CPDP-KYKZ-4-0-350-R18-XX
Description
LED OSLON SSL SMD
DataSheet
LT CPDP-KYKZ-4-0-350-R18-XX PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Green
Wavelength:528nm (Typ)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:87 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:97lm (82lm ~ 112lm)
Temperature - Test:25°C
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)