LE A Q9WM-HYJY-1-0-350-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSTAR AMBER 617NM 2SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LE A Q9WM-HYJY-1-0-350-R18-Z PDF
Type Description
Series:OSRAM OSTAR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Wavelength:617nm (Typ)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:61 lm/W
Current - Max:500mA
Luminous Flux @ Current/Temperature:47lm (33lm ~ 61lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.154" L x 0.144" W (3.90mm x 3.65mm)
Height - Seated (Max):0.054" (1.36mm)