GA CSHPM1.23-KTLP-W3-0-350-R33-XX
Description
LED OSLON SSL SMD
DataSheet
GA CSHPM1.23-KTLP-W3-0-350-R33-XX PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Wavelength:617nm
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.61mm)