LD G5AP-4M4N-35-1-100-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED ADV PWR TOPLED PLUS BLUE
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LD G5AP-4M4N-35-1-100-R18-Z PDF
Type Description
Series:Advanced Power TOPLED® Plus
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Blue
Wavelength:457nm (448nm ~ 466nm)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:200mA
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:145°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)