LY H9GP-JYKX-45-1-350-R18-Z-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON 590NM YLW BK REFLECTOR
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LY H9GP-JYKX-45-1-350-R18-Z-XX PDF
Type Description
Series:OSLON® Black
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Color:Yellow
Wavelength:589nm
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.26V
Lumens/Watt @ Current - Test:85 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:90°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, No Lead
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)