GH CSHPM1.24-3T1U-1-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL 150 HYPER RED SMD
DataSheet
GH CSHPM1.24-3T1U-1-0-350-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Red
Wavelength:656nm (646nm ~ 666nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.15V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Temperature - Test:25°C
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.59mm)