GD CSSRM2.14-ARAK-24-1-700-R33
Description
LED HI POWER BLUE SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
GD CSSRM2.14-ARAK-24-1-700-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Blue
Wavelength:450nm (Typ)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:2A
Luminous Flux @ Current/Temperature:1470mW (1300mW ~ 1640mW)
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.086" (2.19mm)