LT CPDP-KZLX-35-0-350-R18-XX
Description
LED OSLON SSL150 GREEN 528NM SMD
DataSheet
LT CPDP-KZLX-35-0-350-R18-XX PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Green
Wavelength:528nm (513nm ~ 543nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:102 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:114lm (97lm ~ 130lm)
Temperature - Test:25°C
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)