S1W0-5630278003-0000003S-00003
Manufacturer
Seoul Semiconductor
VIGOR # :
Description
MID POWER 5630, 2700K
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
S1W0-5630278003-0000003S-00003 PDF
Type Description
Series:5630
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:35lm (Typ)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.78V
Lumens/Watt @ Current - Test:192 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2211 (5630 Metric)
Supplier Device Package:5630
Size / Dimension:0.205" L x 0.118" W (5.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)