MLEAWT-A1-0000-000350
Manufacturer
Cree
VIGOR # :
Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
MLEAWT-A1-0000-000350 PDF
Type Description
Series:XLamp® ML-E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):6200K (5350K ~ 7250K)
Flux @ 85°C, Current - Test:44lm
Flux @ 25°C, Current - Test:49lm (46lm ~ 52lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:102 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:175mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)