LTW-M140SZS40
Manufacturer
Lite-On, Inc.
VIGOR # :
Description
LED NEUTRAL WHT 3500K-4500K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LTW-M140SZS40 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Neutral
CCT (K):3500K ~ 4500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:7lm (5lm ~ 8lm)
Current - Test:20mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
CRI (Color Rendering Index):77
Current - Max:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.106" L x 0.055" W (2.70mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)