
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SHUEN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K (2870K ~ 3220K) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 96lm |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 110lm (110lm ~ 120lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 42 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 |
| Current - Max: | 750mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.120" W (4.50mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of ELSH-J21M3-0LPGS-D3000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
LED, SURFACE MOUNT, SM4014, 0.2W
LED LH351B COOL WHITE 5700K 2SMD
LED SHUEN WARM WHITE 3000K 2SMD
CONN HEADER SMD 40POS 2.54MM
TUBULAR HANDLE, ALUMINUM
KIT ADAPTER TEST LEAD STRAY VOLT