
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 90 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | - |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XREWHT-L1-0000-00C10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM281B+ WARM WHT 3000K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
TVS DIODE 170V 1.5KW DO214AA
CONN PLUG 18POS SOLDER GOLD
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP