
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SST-40-W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 7500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 310lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.75V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 161 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.113" (2.86mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SST-40-WCS-F50-N3751 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
CAP CER 0.018UF 200V C0G 1825
SPECIALTY WHITE LED
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB