
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 705lm (680lm ~ 730lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 84 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 2.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MKRAWT-00-0000-0B0UF20E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WL-SWTP SMT WHITE TOP VIEW PLCC3
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD
TIP CHANGE TOOL FOR WTP90
SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V
CONN COAX PLUG STR 75 OHM SOLDER