
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LM561B Plus |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 36lm (35lm ~ 37lm) |
| Current - Test: | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 188 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 180mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | 5630 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.118" W (5.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25000 |
Current price of SPMWHT541MP5WAQMS5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD
LED 5700K 80CRI SMD
IC FPGA MACHXO2 LP 81WLCS
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AA
IC REG LINEAR 3.3V 150MA MINI-5D