
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 97lm (94lm ~ 100lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XRCWHT-L1-R250-00B03 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
CAP CER 0603
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
IC MCU 120LQFP