
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XT-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 97lm (94lm ~ 100lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XTEAWT-02-0000-00000HBF8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XPG3 COOL WHITE SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2020
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
XTAL OSC TCXO 25MHZ 3.3V CMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 21POS 2MM