
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 43lm (40lm ~ 46lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 35 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XRCWHT-L1-0000-002B5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XHP35B WARM WHT 3000K
LED XLAMP 5000K WHITE 18V SMD
LED LM561B PLUS WARM WHT 3000K
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD