
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1005lm (970lm ~ 1040lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1.25A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MKRAWT-02-0000-0D0BH40E6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
LED XLAMP 4000K WHITE 18V SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
FIXED IND 33UH 480MA 455 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
OFF-LINE UPS 850VA 120V
CONN PLUG HSG MALE 8POS INLINE