
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XP-G3 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 160lm (156lm ~ 164lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.73V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 167 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 2A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPGDWT-01-0000-00KF7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED ACRICH WARM WHITE 2750K 2SMD
LED XLAMP XPG3 WARM WHT SMD
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
DC DC CONVERTER 15V 5W
TOSA