
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 705lm (680lm ~ 730lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 84 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.25A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MKRAWT-02-0000-0D0UF20E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COOL WHITE 72CRI 4LCC
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED XLAMP WARM WHT 2200K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
TVS DIODE 23.1V 37.5V MPG06
CONN HEADER VERT 43POS 1.27MM
CONN PLUG HSG FMALE 41POS INLINE