
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPEBWT-L1-R250-00DA6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
0.5W 12V CCT 5700K T10 WEDGE LED
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
DC DC CONVERTER 12V 12V 250MW
DC DC CONVERTER 9V 250MW
PWR XFMR LAMINATED 16VA TH