
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MP-3030 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 64lm (Typ) |
| Current - Test: | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 142 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 240mA |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 | ||
| 125000 |
Current price of MP-3030-1100-35-80 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED MID PWR 3500K 80CRI 3030
CONN TERM BLK CABLE HSG BLACK 5P
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V
CONN PLUG FMALE 12P SILVER CRIMP