
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 310lm (300lm ~ 320lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 100 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 85 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XPLAWT-00-0000-000PU20F8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LUXEON 2835C 3V 3000K 80CRI
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CIRCULAR
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 1000'